Ortopedické matrace

 O důležitosti kvalitního spánku jistě nejsou žádné pochyby a právě kvalitní matrace je ta správná volba, která může tuto kvalitu významně ovlivnit. Ortopedické matrace nejsou pouze pro pomoc s bolestmi či onemocněním zad, ale mohou působit i jako prevence proti jejich vzniku. Ortopedické matrace tak může užívat každý, komu vyhovují.

Díky kvalitní ortopedické matraci je právě naše tělo uvolněné, nikde nevzniká žádný tlak a tím pádem dochází k vhodné regeneraci. Anatomicky správná podpora těla je tedy zásadní vlastností správné ortopedické matrace. Neméně důležité jsou ale i další vlastnosti, jako zdravotní nezávadnost materiálů, prodyšnost či pevnost.

Nejlepšího efektu ortopedické matrace lze docílit pouze s použitím kvalitního roštu, ať už pevného či lamelového. Specialitou jsou ortopedické matrace se zabudovaným lamelovým roštem uvnitř. Díky tomu lze velmi efektivně kopírovat tvar těla v jakékoliv poloze a správně jej podepřít. Tvar těla tak zůstává ve své přirozené linii a zároveň uvolněný. 

Při výběru ortopedických matrací se určitě obraťtě na odborníky, kteří mohou vlastnosti svých výrobků prokazatelně doložit. Levné a nekvalitní matrace jsou často jako ortopedické označovány, nakonec ale spíše uškodí než pomohou. Opravdu dobrá ortopedická matrace vám ale nejen pomůže s obtížemi, ale celkově přispěje k dobré relaxaci.