Zdravotní matrace

Zdravotní matrace bývá poměrně často sporným pojmem. Celá řada prodejců takto označuje své výrobky, ve snaze získat větší zisk. Matrace však ve velké míře nejen že nejsou zdravotní, ale navíc bývají i nekvalitní. Jak ale poznat která je zdravotní a která ne? V prvé řadě jde o to, jaká jsou naše konkrétní zdravotní omezení, fyziologické potřeby a stav. Na základě toho lze vybrat přesně tu matraci, která nám bude vyhovovat a která nám pomůže s našimi zdravotními obtížemi. Zdravotní matrace v žádném případě neléčí, může však významně pomoct a ulehčit od celé řady problémů

 

Právě na základě našich obtíží lze určit druh zdravotní matrace. S výběrem se vždy obraťte na zkušené prodejce, kteří jsou vyškolení a dobře vědí, co by pro vás bylo vhodné. Matrace může být například antialergická či pro osoby které jsou dlouho na lůžku. To samozřejmě ovlivňuje materiály ze kterých je vyrobena, tuhost i bezpečnost.

 

Hlavním kritériem, díky kterému poznáte, že se skutečně jedná o zdravotní matraci je klinické hodnocení. Každá matrace, která je označena za zdravotní by měla mít certifikát či atest dosvědčující její vlastnosti a určení. Důležitý je také přesný popis užívání i údržby, zejména u antialergických matrací. Zdravotní matrace by měla mít navíc sníženou sazbu DPH. Při výběru hraje samozřejmě velkou roli také podklad na kterém bude matrace ležet, zda se jedná o obyčejné či lamelové rošty.

 

Pokud o pořízení zdravotní matrace uvažujete, dbejte na to, aby se opravdu přizpůsobovala vašim individuálním požadavkům a přinášela vám skutečný užitek. Toho lze docílit tehdy, poradíte-li se se skutečnými odborníky.

 

Při pořizování matrací je také pamatovat na rozměry matrací a pokud se vám matrace nevejde do vaší současné postele, je vhodná chvíle pro výběr nové postele. Například postele z masivu jsou ideálním typem postele pro váš zdravý spánek.