Zdravý spánek a výběr matrace

Zdravý spánek je nenahraditelný zdroj naší energie. Lidé často dělají vše možné pro to, aby se jim spalo lépe, od sportování po pití bylinných čajů a dodržování spánkového režimu. Přesto se ale mnohým stává, že se v noci často převalují, ráno se probouzí neodpočatí a s pocitem bolavých zad. Někteří pak sáhnou i k řešení v podobě různých prášků na spaní. Zkvalitnění spánku však může začít i daleko jednodušší a zdravější cestou a to v podobě pořízení opravdu kvalitní vhodná matrace.

Matrace lze pořídit v různých provedeních a cenových kategoriích. Pravidlem však je, že levné obyčejné matrace bývají také méně kvalitní, což se opět projeví na našem spánku. Chceme-li skutečně investovat do spolehlivého výrobku, pak je vhodné zvolit kvalitní lamelové, ortopedické nebo zdravotní matrace. Jsou to právě tyto druhy matrací, které řeší mnohé příčiny toho, proč se nám špatně spí. Každá z nich má samozřejmě svá specifika a výhody, ale ve spolupráci s odborníkem jistě najdete právě ty vlastnosti, které vám mohou výběr správné matrace usnadnit. Níže popsané druhy matrací, jsou k dostání v rozměrech vhodných pro vložení do každé postele z masivu od Jelínka.

Zdravotní matrace

Kvalitu spánku může mnohdy ovlivňovat řada zdravotních problémů, například alergie. Přes to lze pořízením vhodné zdravotní matrace mnoho obtíží zmírnit. Zdravotních matrací je celá řada, od antialergických po zdravotní matrace pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Pravidlem však je, že každá zdravotní matrace by měla mít klinické hodnocení a certifikát dosvědčující její vlastnosti a určení. Pořízení zdravotní matrace rozhodně vždy konzultujte s odborníky, je ale jisté, že například sama antialergická matrace usnadní dýchání a tudíž zkvalitní samotný spánek. Kvalitní matrace v sobě spojují zdravotní nezávadnost a zároveň vynikající funkčnost. Takovéto spojení lze najít například u některých lamelových matrací.

Lamelové matrace

Lamelové matrace mají uvnitř zabudovaný lamelový rošt, který dokáže vhodným způsobem zkopírovat v jakékoliv poloze tvar těla. Tím že je tělo vhodně podepřeno, nedochází k deformaci páteře, svaly se správně uvolní a celé tělo je lépe regenerováno.

Ortopedické matrace

Ortopedické matrace může využívat každý, protože působí preventivně proti bolestem a onemocněním zad. Jejich využití tedy není omezeno pouze na osoby, které podobné obtíže mají. Zásadní vlastností správné ortopedické matrace je anatomicky správná podpora těla. Vhodná ortopedická matrace napomáhá k uvolnění celého těla a tím pádem k vhodné regeneraci.

Kvalitu spánku bezpochyby také ovlivní podklad, na kterém se matrace nachází, ten je skoro stejně důležitý jako matrace samotná, proto i když zainventujete do špičkové lamelové nebo ortopedické matrace, určitě dbejte na to, aby byla na odpovídajícím roštu. Při koupi matrace se rozhodně obraťte na renomované odborníky, kteří mají zkušenosti a vědí, pro koho jsou jejich výrobky určeny.